Politie ontkent dood betogers in Teheran

Laatste update:  27 december 2009 18:17 info

TEHERAN - De politie in Iran ontkent dat er zondag mensen om het leven zijn gekomen tijdens demonstraties in de hoofdstad Teheran. Dat meldden Iraanse persbureaus.

AFP

De oppositiewebsites Jaras en Rahesabz meldden eerder op de dag dat de politie vier betogers heeft doodgeschoten.

Het is niet mogelijk om de berichten van de oppositiewebsites en van Iraanse persbureaus te controleren. De autoriteiten in Iran staan het buitenlandse media en onafhankelijke journalisten niet toe hun werk te doen.

Jaras stelde zondag dat een aantal agenten bevelen van hun commandanten heeft genegeerd om te schieten op betogers. De betreffende agenten zouden in de lucht hebben geschoten, in plaats van op de demonstranten.

Ashura

De demonstraties van de oppositie vallen samen met de jaarlijkse tien dagen durende Ashura-herdenking, die zondag zijn hoogtepunt bereikt.

Sjiieten herdenken de dood van imam Hossein tijdens een veldslag in de 7e eeuw, die leidde tot het schisma tussen sjiieten en soennieten, de belangrijkste twee stromingen binnen de islam. Hossein was een kleinzoon van de profeet Mohammed.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)