Executie Iran uit de hand gelopen

Laatste update:  24 december 2009 13:21 info

AMSTERDAM - Een openbare executie in de Zuid-Iraanse stad Sirjan is compleet uit de hand gelopen. Onder familieleden van de twee ter dood veroordeelden ontstond een handgemeen.

Foto:  Novum

In de chaos opende de politie het vuur op de menigte die naar de executie was komen kijken. Twee mensen vonden de dood en 27 raakten gewond.

Het incident voktrok zich dinsdagmiddag, maar werd donderdag pas wereldkundig gemaakt door de Iraanse staatskrant.

Roofovervallen

Gemeld werd dat de executie aanvankelijk voor dinsdagochtend stond gepland, maar dat ook toen al ongeregeldheden dreigden.

De twee mannen die uiteindelijk dinsdagmiddag publiekelijk werden opgehangen waren ter dood veroordeeld voor gewapende roofovervallen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)