Tijd dringt op klimaattop

Laatste update:  16 december 2009 07:26 info

KOPEMHAGEN - Op de klimaattop in de Deense hoofdstad Kopenhagen zal woensdag koortsachtig worden onderhandeld.

Foto:  AFP

De tijd dringt om tot een akkoord te komen, want vrijdag moeten meer dan honderd wereldleiders hun handtekening onder een tekst kunnen zetten.

Het tempo waarin de onderhandelingen verlopen, is volgens velen niet hoog genoeg om het op tijd eens te kunnen worden over de tekst.

Een politieke impuls kan daar verandering in brengen. De premiers en presidenten druppelen langzaam binnen om druk uit te oefenen op het proces. Premier Jan Peter Balkenende zal donderdag aanschuiven.

Activisten

Ook activisten vinden dat de onderhandelingen te langzaam gaan. Naar verwachting trekken woensdag duizenden mensen naar het Bella Centrum waar de klimaattop wordt gehouden om daar een zogeheten conferentie van het volk te houden.

Staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer en Waterstaat) is woensdag, net als minister Jacqueline Cramer van Milieu, op de top in Kopenhagen. Huizinga zal onder meer overleggen met landen die net als Nederland een delta hebben.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video