rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Betoging Zwitserland tegen minaretverbod

Uitgegeven: 12 december 2009 20:22
Laatst gewijzigd: 13 december 2009 11:41

BERN - Enkele honderden mensen hebben zaterdag in de Zwitserse hoofdstad Bern tegen het minaretverbod gedemonstreerd. De betoging verliep zonder incidenten. De organisatoren hadden op duizend deelnemers gerekend.

Het protest was een initiatief van de centrale raad van moslims in Zwitserland. De betoging volgde op een referendum eind vorige maand, waarbij een duidelijke meerderheid van de Zwitsers zich uitsprak tegen de bouw van nieuwe torens bij moskeeën.

De radicale Duitse islamitische prediker Pierre Vogel mocht niet meedoen in Bern. De Zwitserse autoriteiten hadden hem vrijdag de toegang tot de alpenrepubliek geweigerd. Zij vreesden dat Vogel een bedreiging is voor de publieke veiligheid en orde.

© ANP

Overig nieuws

Achterklap

Crashed Ice

In Quebec City wordt dit weekeinde de extreemste schaatswedstrijd ter wereld verreden. Namens Nederland doen twee atleten mee.

Lees verder

Betogers Bangkok

'Rode karavaan' is uiting van protest tegen zittende regering in Thailand.

Bekijk fotoserie

Hondenwasmachine

Wasmachine voor de hond. In Japan kan alles.

Bekijk fotoserie

Kaartenhuis

Architect Bryan Berg heeft het nieuwe wereldrecord voor het grootste kaartenhuis ooit gevestigd.

Bekijk fotoserie

Overstap

Jan Blokhuijsen beleefde dit seizoen zijn doorbraak en mag zich daarom verheugen in de belangstelling van het TVM van Sven Kramer.

Lees verder