Meer dan 85 leiders naar klimaattop

Laatste update:  3 december 2009 10:17 info

PORT OF SPAIN - Meer dan 85 staatshoofden en regeringsleiders nemen deel aan de VN-Klimaattop die op 7 december in Kopenhagen begint. Dat zei de Deense premier Lars Lokke Rasmussen vrijdag.

Foto:  ANP

Hij is in Trinidad en Tobago om de top van het Gemenebest bij te wonen. Het klimaat is een belangrijk onderwerp van de bijeenkomst.

Het is de laatste grote internationale top voor de klimaatconferentie. Ook VN-topman Ban Ki-moon en de Franse president Nicolas Sarkzoy zijn aanwezig.

Ongeveer de helft van de 53 landen van het Gemenebest zijn eilandstaten waarvan er veel worden bedreigd door het stijgende water.

Extra impuls

Gastheer premier Patrick Manning van Trinidad en Tobago zei te hopen dat de top een extra impuls kan geven aan het proces om tot een akkoord te komen in Kopenhagen.

Daar moeten landen het eens worden over de opvolger van het Kyoto Protocol dat de opwarming van de aarde moet stoppen.

Vermindering uitstoot

Deze week maakten China en de Verenigde Staten hun doelen bekend voor de vermindering van de uitstoot van broeikasgas, de hoofdoorzaak van de opwarming van de aarde.

Volgens Sarkozy zal India binnen enkele dagen zijn doelstelling op dit vlak bekendmaken. Hij zei dat na overleg met de Indiase premier Manmohan Singh.

Het Gemenebest bestaat uit Groot-Brittannië en zijn voormalige kolonies en Mozambique.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)