China hoopt op betere banden met VS

Laatste update:  18 november 2009 09:31 info

PEKING - Het vruchtbare bezoek van de Amerikaanse president Barack Obama aan China kan de wederzijdse betrekkingen naar een hoger niveau brengen.

Foto:  ANP

Dat zei de Chinese premier Wen Jiabao woensdag tijdens een lunch met Obama.

De beide politieke leiders prezen elkaars inspanningen om een nieuw, verdiept partnerschap op te bouwen. ''Dialoog is beter dan confrontatie en partnerschap is beter dan rivaliteit'', aldus de Chinese premier.

Energie

De Amerikaanse president heeft woensdag met een wandeling over de Chinese Muur en de lunch bij Wen zijn bezoek aan de Volksrepubliek afgerond. Hij zei op meer terreinen dan economische vraagstukken naar een nauwe, strategische band met China te streven.

Beide partijen hebben bijvoorbeeld uitdrukkelijk toegezegd meer te gaan samenwerken op het gebied van schone en duurzame energie en in kwesties zoals Noord-Korea. Dinsdag kwam dat naar voren bij de ontmoeting van Obama met de Chinese president Hu Jintao.

Woensdag gaat Obama naar Zuid-Korea, de laatste etappe van Obama's Aziatische reis van een week. Hij spreekt donderdag met zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Lee Myung-bak.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)