Wetenschappers herhalen CO2-waarschuwing

Laatste update:  18 november 2009 00:08 info

LONDEN - Een groot aantal wetenschappers heeft opnieuw gewaarschuwd voor het mislukken van de klimaattop volgende maand in Kopenhagen.

Als dat gebeurt, en maatregelen om de uitstoot van broeikasgassen op de lange baan worden geschoven, dan gaat de gemiddelde temperatuur op aarde met maximaal 6 graden Celsius stijgen.

Dat meldde de BBC dinsdag. De bevindingen staan in een nieuwe analyse van de Global Carbon Project, waarin klimaatdeskundigen van universiteiten over de hele wereld hun kennis hebben gebundeld.

Tussen 2000 en 2008 steeg de CO2-uitstoot in de wereld met 29 procent. De toename deed zich met name voor in ontwikkelingslanden. Vooral de economische groei in China veroorzaakte extra uitstoot van broeikasgassen.

De economische crisis leidde tot een tijdelijke dip, maar de deskundigen verwachten dat de uitstoot weer zal stijgen zodra het economisch herstel doorzet.

Forsere stijging

De temperatuur op aarde gaat sowieso met 2 graden Celsius stijgen. Een nog forsere stijging kan worden voorkomen als er in Kopenhagen bindende afspraken worden gemaakt over noodzakelijke klimaatmaatregelen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)