Piraten kapen tanker met chemicaliën
BRUSSEL - Piraten hebben een tanker met chemicaliën gekaapt in de zee tussen Somalië en de Seychellen. Aan boord zijn 28 Noord-Koreanen, meldde de EU-missie tegen piraten Atalanta dinsdag.
Foto: ANP
Het schip Theresa VIII voer 180 zeemijlen ten noordwesten van de Seychellen. Het was op weg naar Kenia, maar de kapers hebben de koers omgedraaid.
Het schip, dat vaart onder de vlag van de Maagdeneilanden, is inmiddels het elfde schip dat in handen is van piraten. Totaal zijn ongeveer 270 bemanningsleden gegijzeld.
De EU is in de regio actief met enkele fregatten. Het beschermt schepen bij de doorvaart in de Golf van Aden. Niet alle schepen vragen echter zo'n escorte aan.
Losgeld
Somalische piraten kunnen flinke sommen geld verdienen met de kapingen, zo bleek dinsdag wederom. Een van de zeerovers liet weten dat piraten omgerekend zo'n 2,5 miljoen euro losgeld hadden gekregen voor een Spaanse vissersboot, die ze samen met de 36 man tellende bemanning mogelijk dinsdag nog vrijlaten. Het schip 'Alakrana' was zes weken geleden gekaapt in de Indische Oceaan.

Startpagina