Magere opkomst voedseltop in Rome

Laatste update:  16 november 2009 06:50 info

ROME - Meer dan zestig staatshoofden en regeringsleiders beginnen maandag aan de Internationale Voedseltop in Rome, die georganiseerd is door Wereldvoedselorganisatie FAO

Foto:  ANP

Een van de opvallendste aanwezigen bij de opening is Paus Benedictus XVI. De opvallendste afwezigen zijn de leiders van de rijkste landen ter wereld, waardoor de top volgens critici weinig zin heeft.

Met een 24 uur durende hongerstaking vroeg FAO-directeur Jacques Diouf dit weekeinde al aandacht voor hongersnood. Wereldwijd lijden een miljard mensen honger oftewel een op de zeven mensen.

Millenniumdoelen

Om de honger te halveren in 2010, zoals geformuleerd in de VN-Millenniumdoelen, zou rond de 27 miljard euro nodig zijn. Een van de plannen om honger te bestrijden is, dat ontwikkelingslanden zelf meer verantwoordelijkheid moeten nemen. Daartoe nemen de 192 lidstaten van FAO maandag een verklaring aan.

Voorzitter José Manuel Barroso van de Europese Commissie zal tijdens de top pleiten voor een wetenschappelijk waarschuwingssysteem voor voedseltekorten. Begin 2008 ontstonden problemen toen allerlei voedsel plotseling flink duurder werd door tekorten. Het dure graan, rijst en andere grondstoffen leidde tot flink meer hongerigen in de wereld.

Verburg

Nederland wordt op de voedseltop vertegenwoordigd door minister Gerda Verburg van Landbouw. De top duurt drie dagen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video