Ophef over Afrikaproject Belgische prins

Laatste update:  14 november 2009 19:36 info

BRUSSEL - Na de ophef in Nederland over de investeringen van prins Willem-Alexander in Mozambique, ontstaat een vergelijkbare affaire in België.

Foto:  ANP

Prins Laurent, de jongste zoon van koning Albert II, heeft zijn oog laten vallen op Guinee, het Afrikaanse land waar in september 87 betogers voor democratie zijn doodgeschoten.

Laurent wil daar landbouwprojecten financieren en sociale woningen laten bouwen, meldde Guineese ambassadeur Amadou Diaby op de website Guinee24.com, die dicht tegen het regime leunt.

De prins en de ambassadeur spraken vrijdag een uur lang. Dinsdag hebben ze een nieuwe ontmoeting.

Ergernis

De Belgische prins kwam voorheen veelvuldig in opspraak. Zo bleek hij geld te krijgen van fraudeurs bij de marine.

Hij verkocht eerder voor veel geld de eerste foto's van zijn pasgeboren tweeling aan een weekblad, tot ergernis van de regering. In zijn jongere jaren was hij een notoir hardrijder en vriend van softpornoactrice Wendy Van Wanten.

Pechtold

Kroonprins Willem-Alexander laat in het arme Mozambique een vakantievilla bouwen. Daarbij zijn problemen aan het licht gekomen met de aannemer, een belastingconstructie en een beheerstichting.

D66-leider Alexander Pechtold riep prins Willem-Alexander op te stoppen met de bouw van de vakantievilla.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

'Kunduz' heeft Sap pijn gedaan

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)