Ontvoerder Dugard zegt spijt te hebben

Laatste update:  14 november 2009 08:06 info

SACRAMENTO - De Amerikaan die achttien jaar een ontvoerd meisje in zijn achtertuin gevangen hield, heeft spijt betuigd. Phillip Garrido bood in een brief aan een lokale nieuwszender zijn excuses aan.

Foto:  ANP

Volgens Garrido's advocaat Susan Gellman zijn de excuses welgemeend.

''Hij wil dat mensen zien dat hij een veranderd man is'', aldus de raadsvrouw, die verder stelde dat onderzocht wordt of Garrido mentaal in staat is om terecht te staan.

Garrido ontvoerde Jaycee Dugard in 1991, toen ze elf jaar was, vlakbij haar huis in South Lake Tahoe (Californië).

Hij verwekte twee kinderen bij haar, die opgevoed werden als haar zussen. In oktober werden Jaycee en haar kinderen ontdekt en herenigd met hun echte familie.

Kidnapping

Garrido en zijn vrouw Nancy zitten sindsdien in de gevangenis. Ze moeten onder meer terechtstaan voor ontvoering en verkrachting.

Beiden zeggen onschuldig te zijn. Garrido zat al eerder in de gevangenis voor verkrachting en kidnapping van een 25-jarige vrouw in 1976.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video