Vermisten in leven na explosie in Rusland

Laatste update:  13 november 2009 20:19 info

MOSKOU - Circa 35 mensen die vermist werden na een explosie vrijdag in een wapendepot bij de Russische stad Oeljanovsk, zijn levend teruggevonden. Twee brandweermannen zijn echter omgekomen, meldde het ministerie van Defensie.

Foto:  ANP

Gouverneur Sergej Mozorov van de stad, 750 kilometer ten oosten van Moskou, sprak over veertig vermisten die in leven zijn. Eerder had hij nog gezegd dat de hoop op overlevenden vrijwel was opgegeven.

Meer dan drieduizend mensen in de naaste omgeving zijn geëvacueerd in verband met de brand die na de explosie uitbrak. Er zou sprake zijn van een ongeluk. Een aanslag wordt volgens Morozov vrijwel uitgesloten.

Het vuur verlichtte de avondhemel boven de stad. Er hing een enorme rookpluim. Na de explosie riep de politie de burgers op drinkwater in te slaan.

Munitie ontmanteld

De ontploffing gebeurde op het moment dat munitie werd ontmanteld, meldde de inlichtingendienst FSB in een verklaring. Wat er daarbij precies is misgegaan, is nog niet bekend.

Sinds de val van de Sovjet-Unie is enorm bezuinigd op het Russische leger. Militairen zijn slecht getraind en krijgen een laag soldij.

De afgelopen jaren werd het leger geregeld getroffen door ongelukken. Volgens westerse militaire waarnemers is het slecht gesteld met de veiligheid binnen de krijgsmacht.

Oeljanovsk is de geboorteplaats van de leider van de revolutie in 1917 die de communisten aan de macht bracht, Vladimir Lenin.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)