rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Iran laat tientallen oppositiebetogers vrij

Uitgegeven: 8 november 2009 21:44
Laatst gewijzigd: 8 november 2009 21:43

TEHERAN - Iran heeft veertig demonstranten vrijgelaten die woensdag waren opgepakt bij betogingen tegen de regering. Dat meldden Iraanse staatsmedia zondag.

Zaterdag liet Iran een journalist van het Franse persbureau AFP vrij die bij de demonstratie was gearresteerd. Eerder zouden al twee Duitsers en een Canadees zijn vrijgelaten.

De oppositie in Iran greep de herdenking van de bezetting van de Amerikaanse ambassade in Teheran woensdag aan om haar onvrede over president Mahmoud Ahmadinejad te uiten.

Ordetroepen sloegen de demonstratie met harde hand uiteen. Meer dan honderd mensen werden opgepakt. Hoeveel arrestanten nu nog vastzitten is niet bekend.

© ANP

Overig nieuws

Achterklap

Anti-oorlog

In Los Angeles is zaterdag gedemonstreerd tegen de oorlog in Irak.

Bekijk fotoserie

Crashed Ice

In Quebec City werd afgelopen weekeinde de extreemste schaatswedstrijd ter wereld verreden. Namens Nederland deden twee atleten mee.

Lees verder

Betogers Bangkok

'Rode karavaan' is uiting van protest tegen zittende regering in Thailand.

Bekijk fotoserie

Hondenwasmachine

Wasmachine voor de hond. In Japan kan alles.

Bekijk fotoserie

Kaartenhuis

Architect Bryan Berg heeft het nieuwe wereldrecord voor het grootste kaartenhuis ooit gevestigd.

Bekijk fotoserie