Bloedbad op militaire basis Texas

Laatste update:  6 november 2009 11:39 info

HOUSTON - Een Amerikaanse legerpsychiater op de grootste militaire basis van de Verenigde Staten heeft daar een bloedbad aangericht.

ANP

Kort voor zijn uitzending naar Irak schoot de islamitische officier Nidal Malik Hasan donderdag in de basis Fort Hood in Texas dertien mensen dood.

Zeker 31 personen raakten gewond. De meeste slachtoffers zijn militairen.

Gewond

Aanvankelijk werd gemeld dat de dader van de schietpartij zelf was doodgeschoten door agenten. Maar zeven uur na het incident maakten de strijdkrachten bekend dat de majoor in leven was.

Hij werd gewond opgenomen in een ziekenhuis, nadat hij door meerdere kogels was geraakt.

Bekijk amateurbeelden

Zijn toestand is stabiel, aldus Fort Hood-commandant Robert Cone. De generaal sloot een terreurdaad niet uit, maar daarvoor zouden geen aanwijzingen zijn.

De strijdkrachten gaan er vooralsnog vanuit dat de 39-jarige Hasan alleen handelde. Eerder waren meerdere personen gearresteerd, die weer werden vrijgelaten.

Grote moeite

Een familielid van de in Jordanië geboren verdachte verklaarde op de Amerikaanse televisie dat de officier grote moeite had met zijn komende uitzending naar Irak, een islamitisch land.

Met twee vuurwapens, waaronder een semiautomatisch wapen, maakte de schutter amok . Als psychiater behandelde Hasan militairen Afghanistan gewond waren geraakt.

Obama

De Amerikaanse president Barack Obama noemde het bloedbad een afgrijselijke uitbarsting van geweld. ''Het is al moeilijk genoeg wanneer we deze dappere Amerikanen verliezen tijdens gevechten overzee. Het is afschuwelijk dat ze op een legerbasis op Amerikaanse bodem onder vuur komen te liggen'', aldus de president.

Een Amerikaanse moslimorganisatie sprak haar afschuw uit over de moordpartij, meldden Amerikaanse media. Het Amerikaanse parlement nam een minuut stilte in acht voor de slachtoffers.

In de regel dragen militairen geen wapens op een legerbasis. Alleen de militaire politie en bewakers zijn bewapend. De wapens waarmee Hasan toesloeg, zouden geen militaire wapens zijn geweest.

Appartement

Politieagenten hebben vrijdagmorgen het appartement doorzocht van de psychiater. Dat meldt de nieuwszender CNN.

Het huis van de legerpsychiater staat in Killeen, niet ver van Fort Hood. Met het onderzoek hopen de autoriteiten aanwijzingen te vinden voor het motief.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video