Gepubliceerd: 
Laatste update: 
18 september 2012 01:55
18 september 2012 01:55

Rushdie-biografie verschijnt in 27 landen

RIJSWIJK - In 27 landen tegelijk verschijnt dinsdag het nieuwe boek van de Brits-Indiase schrijver Salman Rushdie. Joseph Anton heet de autobiografie van de 65-jarige Booker Prize-winaar.

Foto:  Wenn.com

In het 720 pagina's tellende boek vertelt Rushdie voor het eerst gedetailleerd over de jaren na de verschijning van zijn bekendste boek De Duivelsverzen (1988). In het jaar na publicatie van De Duivelsverzen riep de Iraans geestelijk leider, ayatollah Khomeini, een fatwa uit over Rushdie.

Toch zou Rushdie De Duivelsverzen zo weer publiceren. ''Ik sta op mijn recht op vrijheid van meningsuiting, ook tegenover religies'', aldus Rushdie maandag tegenover het Duitse tijdschrift Der Spiegel.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

1984

George Orwells klassieke boek 1984, over een totalitaire staat die alles ziet, is ongekend populair sinds de onthullingen over spionageprogramma's door de Amerikaanse geheime dienst.

Lees verder

Nieuwe A.F.Th.

Onze recensent beoordeelde de nieuwe roman van A.F.Th. van der Heijden, De Helleveeg. "De Nederlandse literatuur is verrijkt met een nieuw takkewijf."

Lees verder

Derek Miller

De Amerikaanse schrijver Derek B. Miller denkt erover na van zijn thrillerdebuut Nacht in Noorwegen een trilogie van te maken. Dat zegt hij in een gesprek met NU.nl.

Lees verder