Gepubliceerd: 
Laatste update: 
1 augustus 2012 08:30
1 augustus 2012 10:02

Schrijver Gore Vidal overleden

LOS ANGELES - De Amerikaanse schrijver Eugene Luther Gore Vidal is dinsdag overleden. 

Foto:  Getty Images

 Bekijk video

Hij is 86 jaar oud geworden, meldde de Los Angeles Times woensdag.

Gore Vidal publiceerde tientallen essays, romans en toneelstukken, waarin hij de Amerikaanse cultuur en politiek kritisch benaderde. Hij schreef daarnaast diverse filmscripts, onder meer voor Caligula (1979) en Billy the Kid (1989).

Ook leverde hij een bijdrage aan het scenario voor de spektakelfilm Ben Hur (1959), hoewel hij niet werd vermeld in de aftiteling van de film. Vidal stond bekend om zijn felle polemieken met andere schrijvers.

Vidal debuteerde in 1946 met de roman Williwaw, die was gebaseerd op zijn ervaringen als militair in Alaska. Zijn derde roman The City and the Pillar lokte in 1948 heftige reacties uit in eigen land, omdat hij openlijk over homoseksualiteit schreef.

Veel aandacht trokken zijn historische romans over onder anderen de Amerikaanse president Abraham Lincoln, die in 1865 werd vermoord.

Door: ANP
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Eerder

Nieuwe Dan Brown

Het nieuwe boek van Dan Brown, getiteld Inferno, is dinsdag wereldwijd op hetzelfde tijdstip gelanceerd.

 

Bekijk fotoserie (4)

Gouden Boekenuil

Oek de Jong heeft met zijn boek Pier en Oceaan de Gouden Boekenuil 2013 gewonnen, de belangrijkste literaire prijs van Vlaanderen.

 

Lees verder

NUfoto

Bekijk alle lezersfoto's van boekenbal en boekenweek.

Ga naar NUfoto