Uitgegeven: 
Laatste update: 
9 juli 2012 15:01
9 juli 2012 15:04

Rond Vaderdag meer boeken gekocht dan in Boekenweek

AMSTERDAM - In de week voor Vaderdag hebben boekwinkels met 12,9 miljoen euro de hoogste omzet van dit jaar gehaald. Er werden meer boeken verkocht dan tijdens de Boekenweek.

Foto:  Thinkstock

Dat blijkt uit cijfers van GfK, meldt vaktijdschrift Boekblad. Het was ook de tweede keer dit jaar dat in een week meer omzet werd gehaald dan in dezelfde week het jaar ervoor.

De hoge omzet rond Vaderdag heeft vermoedelijk ook te maken met de Maand van het Spannende boek, die tegelijkertijd aan de gang was. Ook in de tweede week van juni was de omzet relatief hoog (10,4 miljoen).

Toch was Gijp van sportjournalist Michel van Egmond over voetbalanalyst René van der Gijp de zaterdag voor Vaderdag volgens Boekblad het best verkochte boek.

Boekenweek

De tweede beste week van het jaar blijft daardoor de week waarin op woensdag 14 maart de Boekenweek begon, waarin voor 11,7 miljoen euro aan boeken werd verkocht. In de tweede (volle) week van de Boekenweek bedroeg de omzet 9,8 miljoen.

Na Vaderdag en de Boekenweek zorgde ook Moederdag dit jaar weer voor een fikse omzet, van 10,3 miljoen.

Door: NU.nl/Jisca Cohen
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Nieuwe Dan Brown

Het nieuwe boek van Dan Brown, getiteld Inferno, is dinsdag wereldwijd op hetzelfde tijdstip gelanceerd.

 

Bekijk fotoserie (4)

Gouden Boekenuil

Oek de Jong heeft met zijn boek Pier en Oceaan de Gouden Boekenuil 2013 gewonnen, de belangrijkste literaire prijs van Vlaanderen.

 

Lees verder

NUfoto

Bekijk alle lezersfoto's van boekenbal en boekenweek.

Ga naar NUfoto