'Taal speelt een centrale rol bij miscommunicatie'

Laatste update:  23 februari 2011 11:41 info

AMSTERDAM - 'Hoe laat eigenlijk' van schrijfster en wetenschapper Jannah Loontjes gaat over miscommunicatie en de manier waarop taal daarin een centrale rol speelt. "En om de eenzaamheid van de mens daarin", vertelt Loontjes.

“Aan de ene kant stelt taal je in staat om te delen. Tegelijkertijd kun je als ik je iets vertel, dat op een heel andere manier begrijpen”, aldus de schrijfster in een interview met Lezentv.nl. “Je begrijpt iets nooit helemaal op dezelfde manier, daar gaat het boek over.”

Een andere mogelijkheid die taal ons biedt is liegen. “Fascinerend”, vindt Loontjes het. De hoofdpersoon in Hoe laat eigenlijk vraagt zich af wat waarheid eigenlijk is. Loontjes: “Ze denkt: al vertel ik de waarheid, dan gelooft hij me niet. Dus wat maakt het dan eigenlijk uit.”

Bekijk het interview:

Bekijk het hele interview op Lezentv.nl.

Jannah Loontjes debuteerde als romanschrijfster in 2007 met Veel Geluk. ‘Hoe laat is het eigenlijk’ is haar tweede boek en verscheen in januari. Loontjes doceert literatuurtheorie en wetenschapsfilosofie aan de Universiteit van Amsterdam en werkt momenteel aan haar proefschrift.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Lof der Zotheid

Eerste Spaanse vertaling Lof der Zotheid ontdekt

Milou van der Will

Milou van der Will schreef na haar debuut Rood licht een tweede thriller: Breekijzer. Lezentv.nl sprak met de schrijfster over haar werk.

Bekijk interview

Mooiste heupen

Boekensite Lezentv.nl sprak auteur Ad Fransen over zijn nieuwste boek Het meisje met de mooiste heupen.

Bekijk hier het gesprek

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie

Robert Vuijsje

Hij schrijft graag op wat andere mensen denken maar niet durven zeggen. En hij deed mee aan tv-quizzen omdat, na zijn immens succesvolle debuut, een tweede roman in aantocht was. Zo bekent schrijver Robert Vuijsje in een interview met NU.nl.

Lees interview