Gimmick! van Joost Zwagerman verfilmd
AMSTERDAM - Gimmick!, de roman waarmee schrijver Joost Zwagerman eind jaren tachtig doorbrak, wordt verfilmd. N279 Entertainment, een nieuw productiebedrijf van Els Vandevorst en Martin Koolhoven, heeft de rechten verworven.
Foto: Peter Boer
Christophe Dirickx (De helaasheid der dingen) neemt het scenario op zich. Dat maakte N279 Entertainment dinsdag bekend.
Vandevorst: ''Dat er vorig jaar nog een groot feest werd gegeven om de twintigste verjaardag van Gimmick! te vieren, zegt wel iets over de impact die Zwagermans prikkelende roman over de Amsterdamse kunstscene destijds had. Het wordt tijd dat die wereld van seks, drugs en house op het witte doek te zien zal zijn.''
De film moet naar verwachting eind 2011 in de bioscopen draaien. Over de acteurs, draaidagen en filmlocaties is nog niets bekend.
Van het boek Gimmick! zijn sinds 1989 ruim 250.000 exemplaren verkocht, meldde Uitgeverij De Arbeiderspers.

Startpagina