Hilary Mantel wint Man Booker Prize

Laatste update:  6 oktober 2009 23:59 info

LONDEN - De Britse schrijfster Hilary Mantel heeft de Man Booker Prize 2009 gekregen voor haar boek Wolf Hall, waaraan ze vijf jaar heeft gewerkt. Dat meldde de organisatie achter de prijs dinsdagavond.

Foto:  ANP

Hilary Mantel gold al als favoriet voor de prestigieuze onderscheiding. Aan de prijs is een geldbedrag verbonden van 50.000 pond (ruim 54.000 euro).

De BBC zond de prijsuitreiking in Guildhall, Londen, rechtstreeks uit. De 57-jarige Mantel was erg blij met het besluit van de jury. ''Ik kan u op dit moment zeggen dat ik gelukkig door de lucht vlieg'', aldus de schrijfster.

Wolf Hall is een historische roman die het leven beschrijft van Thomas Cromwell, een adviseur van de Engelse koning Henry VIII, in de zestiende eeuw.

Jury

Het 650 pagina's tellende boek is volgens de jury ''fantastisch'' en een waardige winnaar van de onderscheiding.

De Man Booker Prize wordt jaarlijks uitgereikt aan een auteur uit een van de landen van het Britse Gemenebest en de Republiek Ierland.

Vorig jaar won de Indiase schrijver Aravind Adiga met zijn debuutroman The White Tiger. Van dat boek, dat inmiddels in dertig talen is verschenen, werden alleen in Groot-Britannië al een half miljoen exemplaren verkocht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Selexyz

Lees hier alle berichten over Selexyz

Schatzoeken

Er ligt een schat begraven in Nederland. In dit rijk geïllustreerde boek zitten de historische aanwijzingen verborgen naar de vindplaats.

Lees recensie

Rik van de Westelaken

Voor journalist en juryvoorzitter van de Gouden Strop Rik van de Westelaken zijn thrillers "escapisme", zo vertelt hij in een interview met NU.nl.

Lees verder

Gouden Stop

Misdaadauteur Charles den Tex is voor de zesde keer genomineerd voor de Gouden Strop 2012, de prijs voor het beste Nederlandstalige spannende boek van het afgelopen jaar.

Lees meer

A.F.Th.

Schrijver A.F.Th. van der Heijden heeft maandag de Libris Literatuur Prijs 2012 gewonnen voor  Tonio.

Lees meer