Nederlanders maken kans op boekenprijs Zweden

Laatste update:  17 september 2009 17:02 info

STOCKHOLM - De lijst met genomineerden voor de Astrid Lindgren Memorial Award 2010 bevat liefst zes Nederlandse namen.

Foto:  ANP

Vier Nederlandse schrijvers maken kans op de prestigieuze Zweedse kinderboekenprijs: Harrie Geelen, Peter van Gestel, Guus Kuijer en Joke van Leeuwen. In de categorie illustratoren zijn Harrie Geelen en Marit Törnqvist genomineerd, maakte de organisatie donderdag bekend.

De Astrid Lindgren Memorial Award is de grootste prijs ter wereld voor kinder- en jeugdliteratuur. Aan de prijs is een bedrag verbonden van 5 miljoen Zweedse kronen (ruim 495.000 euro).

Pippi Langkous

De prijs, in 2002 ingesteld door de Zweedse regering, wordt jaarlijks uitgereikt aan een schrijver en een illustrator die volgens de jury 'in de geest van Astrid Lindgren werkt'. Lindgren werd wereldberoemd met haar kinderverhalen, onder andere over Pippi Langkous.

Ook personen of organisaties die zich inzetten voor de leesbevordering van kinderen en jeugd komen in aanmerking voor de prijs. Dit jaar werd de prijs uitgereikt aan de Palestijnse leesbevorderende organisatie Tamer Institute.

Op 24 maart maakt de organisatie de winnaar bekend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Eerder

Charles Dickens

200ste geboortedag Dickens wereldwijd gevierd

Mooiste heupen

Boekensite Lezentv.nl sprak auteur Ad Fransen over zijn nieuwste boek Het meisje met de mooiste heupen.

Bekijk hier het gesprek

Digitale wereld

Nederland kan een vooraanstaand internetland te worden, maar dan moeten we ons wel uit de Chesterfield hijsen, aldus Brussen & Vermeend in hun nieuwe boek.

Lees recensie

Robert Vuijsje

Hij schrijft graag op wat andere mensen denken maar niet durven zeggen. En hij deed mee aan tv-quizzen omdat, na zijn immens succesvolle debuut, een tweede roman in aantocht was. Zo bekent schrijver Robert Vuijsje in een interview met NU.nl.

Lees interview

Nooit Ziek Geweest

NU.nl sprak Nico Dijkshoorn bij de presentatie van zijn nieuwe boek getiteld Nooit Ziek Geweest waarin hij vertelt over zijn vader.

Bekijk video