Gepubliceerd: 
Laatste update: 
11 september 2012 08:19
11 september 2012 10:23

Arrestaties bij ontruiming kraakpand Nijmegen

NIJMEGEN - De politie heeft dinsdagochtend een kraakpand aan de Zeigelhof in Nijmegen ontruimd. In totaal zijn negen mensen aangehouden, liet een woordvoerder weten.

Foto:  ANP

De omgeving van het pand aan de Zeigelhof werd afgezet. Er waren zo’n 100 politiemensen aanwezig, onder wie 60 leden van de mobiele eenheid.

De ontruiming duurde twee uur. Volgens de politie is alles goed verlopen, maar ging het wel langzaam. In eerste instantie werd gedacht dat de krakers zich hadden vastgeketend, maar dat bleek niet het geval. ''Ze hadden zich wel goed verschanst'', zei de politie.

De ontruiming gebeurt op last van de rechter. De eigenaar had in juli aangifte gedaan.

Grootste krakersrellen

De Zeigelhof was eerder het toneel van de grootste krakersrellen die Nederland ooit heeft gekend. In 1981 stonden ruim 2000 ME'ers tegenover meer dan 10.000 krakers.

Het leger moest er met tanks, pantserwagens en rupsvoertuigen aan te pas komen om het verzet te breken.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (101)

Koffer

De koffer die woensdagmiddag is gevonden in het water in Weteringbrug bevat menselijke resten. Dat maakte de politie donderdag bekend.

Lees verder en bekijk beeld

Aangehouden

De opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft donderdag directeur Willy Selten van het gelijknamige vleesbedrijf in Oss aangehouden.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

'Bayern favoriet'

Roy Makaay blikt vooruit op de Champions League-finale van zaterdagavond tussen zijn oude club Bayern München en Borussia Dortmund. 

Lees verder