Gepubliceerd: 
Laatste update: 
19 augustus 2012 07:56
19 augustus 2012 14:03

Honderden kakkerlakken in woonwijk Etten-Leur

ETTEN-LEUR - In de wijk Schoenmakershoek in Etten-Leur zijn zaterdagavond honderden kakkerlakken ontdekt in de openbare ruimte.

ANP

De brandweer heeft een groot aantal van hen direct na de vondst met branders bestreden, maar mogelijk zijn ze nog niet allemaal weg. Op dit moment wordt bekeken hoe de diertjes die er mogelijk nog zijn, moeten worden bestreden. Dat heeft de gemeente zondag laten weten.

Het is nog niet bekend hoe de dieren daar terecht zijn gekomen. Het vermoeden bestaat dat de beestjes door iemand zijn achtergelaten in een nabijgelegen bossage. De politie heeft vooralsnog niemand daarvoor aangehouden.

Overdag is het lastig te zien of de kakkerlakken er nog zijn, aangezien ze zich dan schuilhouden. ''Omdat het nachtdieren zijn’’, verduidelijkt de woordvoerster van de gemeente.

Boskakkerlakken

De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit is ingeschakeld om de kakkerlakken te onderzoeken, maar volgens de gemeente blijkt uit een eerste analyse dat het om boskakkerlakken gaat. Boskakkerlakken zijn niet giftig, maar ze kunnen indirect wel van invloed zijn op de volksgezondheid. Kakkerlakken kunnen bacteriën, virussen of schimmels bij zich hebben.

De gemeente adviseert bewoners van de wijk deuren zoveel mogelijk gesloten te houden en kinderen de kakkerlakken niet op te laten pakken of in hun mond te steken. Als mensen een kakkerlak in hun huis vinden, moeten ze deze doodtrappen met de voet.

''Belangrijk is hierbij wel dat u de schoen waarmee u dit doet direct daarna met chloor en warm water afspoelt en dat u de gedode kakkerlak met heet water overgiet of verbrandt'', adviseert de gemeente in een bewonersbrief.

Door: ANP
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Sabir K.

"De belangen van de Nederlands-Pakistaanse terreurverdachte Sabir K. worden geofferd, omdat minister Ivo Opstelten geen problemen wil hebben met de Amerikanen."

Lees verder en bekijk beeld

Vermist

Vrienden en familie maken zich grote zorgen om oud-volleybalster Ingrid Visser. Zij en haar vriend worden sinds maandag vermist.

Lees meer