Gepubliceerd: 
Laatste update: 
21 juli 2012 06:48
21 juli 2012 09:22

'Pedojaagster niet de cel in'

AMSTERDAM - 'Pedojaagster' Yvonne van Hertum hoeft haar celstraf van zeven weken niet uit te zitten.

Foto:  Thinkstock

De Rotterdamse kreeg gratie vanwege haar slechte gezondheid. Dat zegt de hartpatiënte zaterdag in De Telegraaf.

Van Hertum werd in december door de Hoge Raad schuldig bevonden aan het publiceren van de naam van een man die ze van pedofilie beschuldigt.

Van Hertum plaatste volgens de rechter een jaar lang foto's en fragmenten van telefoongesprekken met de man op internet. Met haar acties heeft de pedojaagster volgens de rechter 'ernstige inbreuk gemaakt op de persoonlijke levenssfeer' van het slachtoffer.

De gegevens zijn volgens Van Hertum door iemand anders gepubliceerd. Ondanks dat volgens haar sprake is van een rechterlijke dwaling reageert ze verheugd op de gratieverlening. In plaats van de gevangenisstraf moet ze nu een werkstraf uitvoeren. "Die werkstraf voer ik lachend uit", zegt ze in de krant.

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Zes jaar cel

Zes jonge voetballers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten en de vader van een van hen hebben  celstraffen gekregen voor hun rol bij de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen.

Lees meer

Tropisch

Dinsdag lijkt de zomer in Nederland definitief te zijn aangebroken. Eindhoven was de eerste plek waar het dit jaar officieel een tropische dag is.

Lees meer en bekijk beeld

Niet meer dodelijk

Kanker is over twintig jaar in 90 procent van de gevallen niet meer dodelijk. Dat voorspelt het kankercentrum Antoni van Leeuwenhoek maandag.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)