Uitgegeven: 
Laatste update: 
17 juli 2012 17:03
17 juli 2012 17:05

Kleinste school van Nederland sluit deuren

ONNEN - De kleinste school van Nederland sluit woensdag haar deuren. De christelijke basisschool Hunnedal in Onnen (provincie Groningen) heeft nog maar vijf leerlingen, veel te weinig om open te mogen blijven.

Foto:  ANP

Een paar jaar geleden telde de school nog 40 leerlingen, maar dat aantal daalde gestaag door de weinige jonge inwoners van het dorp. ''Bovendien gunden veel ouders hun kind een grotere school met meer vriendjes en vriendinnetjes", vertelt Kees Bouwma, directeur van Hunnedal.

''Toen we vorig jaar merkten dat we de wettelijke ondergrens van 23 leerlingen naderden en binnen een jaar moesten sluiten, schreven veel ouders hun kinderen meteen in op een andere school. We bleven over met vier achtstegroepers en één zevendegroeper."

Haren

Veel vertrekkende leerlingen stapten over naar basisschool De Borg in Haren, een school met 400 leerlingen enkele kilometers verderop. ''Dat zorgde eerst voor wat scheve gezichten in het dorp bij de ouders van achtergebleven kinderen", aldus Bouwma. ''Maar verder was er weinig verzet, want er was nou eenmaal niets aan de geplande sluiting te doen."

De Hunnedal heeft haar 100-jarig jubileum dit jaar maar niet gevierd. ''Maar het was wel een prettig laatste schooljaar, met veel excursies voor bijvoorbeeld het vak wereldoriëntatie. De juf of meester kon de leerlingen immers zowat in de eigen auto meenemen."

In september maken ook de drie parttimedocenten en de overgebleven leerling die niet naar de brugklas gaat, een nieuwe start op De Borg.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Ontruiming

Bij de ontruiming van een kraakpand aan de Ganzenmarkt in Utrecht zijn zaterdagochtend vroeg tien mensen aangehouden. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging.

Lees verder en bekijk beeld

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Onveiligste gemeente

Amsterdam is net als vorig jaar de onveiligste gemeente van Nederland. Dat blijkt uit de zaterdag gepubliceerde AD Misdaadmeter 2013.

Lees verder

Bezuinigingen OM

Door de bezuinigingen op het OM zullen daders vaker hun straf ontlopen. Dat stelt de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak.

Lees verder