Uitgegeven: 
Laatste update: 
5 juli 2012 17:16
6 juli 2012 08:21

Overlast door noodweer in Nederland

AMSTERDAM - Op diverse plaatsen in Nederland is donderdag overlast ontstaan door overvloedige regenval en onweer.

NU.nl/Pascal Kulik

Door blikseminslag viel het treinverkeer rondom Leeuwarden enkele uren stil. Er werden bussen ingezet. Het verkeer in de Friese hoofdstad zat een tijdje muurvast.

Ook tussen Meppel en Hoogeveen liep het treinverkeer door het noodweer vertraging op. Daar waaide een boom op het spoor.

Vanwege de problemen rond Leeuwarden werden reizigers gewaarschuwd rekening te houden met een vertraging van meer dan een uur. Tussen Zwolle en Almelo bedroeg de vertraging een kwartier tot een halfuur door een blikseminslag bij Raalte.

Neerslag

Op meerdere plekken in het noorden en oosten van Nederland brak donderdag in de middag noodweer uit. In Friesland viel binnen korte tijd 42 millimeter neerslag, meldt weeronline.nl donderdag.

Zware regenbuien zetten even later ook de straten blank in Hoogeveen en Meppel, aldus de brandweer. Het water kwam op enkele plaatsen tot kniehoogte.

In de regio Twente liepen kelders onder water, zo meldde de brandweer. Vooral op de lijn Hellendoorn-Nijverdal kwam het water met bakken uit de lucht. De riolering kon alle regenval niet aan.

Zeeland

Bij de brandweer in Zeeland zijn donderdag diverse meldingen binnengekomen van overlast door hevige regenval. Met name in Zeeuws-Vlaanderen was veel overlast.

In Clinge liep een straat onder water. Verder rukte de brandweer uit in Vogelwaarde, Kloosterzande en Hulst. De regen ging in Zeeland gepaard met onweer.

Bekijk beelden van het noodweer:

Door: ANP/Novum  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Zes jaar cel

Zes jonge voetballers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten en de vader van een van hen hebben  celstraffen gekregen voor hun rol bij de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen.

Lees meer

Niet meer dodelijk

Kanker is over twintig jaar in 90 procent van de gevallen niet meer dodelijk. Dat voorspelt het kankercentrum Antoni van Leeuwenhoek maandag.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Pinkpop 2013

Afgelopen weekend vond in Landgraaf Pinkpop plaats. Lezers van NU.nl maakten veel prachtige foto's. 

Ga naar NUfoto