Uitgegeven: 
Laatste update: 
23 juni 2012 13:17
23 juni 2012 13:17

Verdachte witwassen aangehouden na botsing

APELDOORN - De politie heeft vrijdag een 44-jarige Duitser aangehouden op de snelweg A1 bij Apeldoorn nadat de man met zijn auto tegen een vangrail was gebotst.

Foto:  ANP

De man bleek 20.000 euro aan contant geld in zijn auto te hebben maar kon niet uitleggen hoe hij aan het geld kwam. Ook had hij geen rijbewijs. De man wordt verdacht van witwassen. Dat heeft de politie zaterdag gemeld.

De politie werd ingeschakeld door weggebruikers die de Duitser op de vluchtstrook hadden tegengehouden nadat hij tegen de vangrail was gebotst. Zij hadden de man al eerder over de weg zien slingeren en dachten dat hij gedronken had.

Uit een blaastest bleek dat de man geen alcohol in zijn bloed had. Zelf weet hij zijn weggedrag aan vermoeidheid. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar hij een valse naam opgaf. Later bleek dat zijn rijbewijs door de Duitse politie was ingenomen.

Toen agenten de auto onderzochten vonden zij de 20.000 euro. De politie onderzoekt nu of het geld door criminaliteit is verdiend. Het geld en de auto zijn in beslag genomen.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Van Ginkel

De middenvelder van Vitesse concentreert zich op het jeugd-EK, en niet op een transfer. 'Vitesse bepaalt natuurlijk niet alles, maar wel het meeste.' 

Lees verder

Aangehouden

De opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft donderdag directeur Willy Selten van het gelijknamige vleesbedrijf in Oss aangehouden.

Lees meer

'Bayern favoriet'

Roy Makaay blikt vooruit op de Champions League-finale van zaterdagavond tussen zijn oude club Bayern München en Borussia Dortmund. 

Lees verder