Gepubliceerd: 
Laatste update: 
22 juni 2012 07:52
22 juni 2012 08:54

'Politie niet goed voorbereid op voetbalrellen Utrecht'

AMSTERDAM - De Utrechtse politie was niet goed voorbereid op de voetbalrellen rond de wedstrijd Utrecht - Twente, vorig jaar december.

Foto:  ANP

Dat meldt het AD. De krant heeft naar eigen zeggen een dossier in handen waarin onder meer staat dat de politie tijdens de rellen een uur moest wachten op de Mobiele Eenheid (ME).

Ook vreesden agenten tijdens de onrust voor hun leven, aldus de krant.

In het dossier zou ook staan dat de politie de situatie vooraf beter had moeten inschatten, dat de voetbalspecialisten van Utrecht en Twente niet goed met elkaar hebben gecommuniceerd en dat er vooraf voldoende aanwijzingen voor de rellen bestonden.

Agenten merken in het dossier bovendien op dat de communicatie onderling ook niet optimaal was en dat er leiding ontbrak.

"Ik vond de hele situatie hectisch, onoverzichtelijk, levensgevaarlijk en slecht gecoördineerd", wordt een agent door de krant geciteerd.

Door: NU.nl
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Vertrouwen in Weekers

De meeste Nederlanders vinden dat staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) op had moeten stappen omdat hij de fraude met toeslagen slecht zou hebben aangepakt. 

Lees meer en bekijk foto's

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Sabir K.

"De belangen van de Nederlands-Pakistaanse terreurverdachte Sabir K. worden geofferd, omdat minister Ivo Opstelten geen problemen wil hebben met de Amerikanen."

Lees verder en bekijk beeld