Gepubliceerd: 
Laatste update: 
21 juni 2012 21:03
21 juni 2012 22:39

Extreem weer lijkt vooralsnog flinke bui

RIJSWIJK - Het aangekondigde extreme weer lijkt donderdagavond nergens tot grote problemen te hebben geleid.

NU.nl/o appl

De regen trok aan het begin van de avond vanuit het zuiden het land binnen via Zeeland en Limburg, waarna het regengebied verder landinwaarts naar het noorden trok.

Het KNMI trok de waarschuwing voor extreem weer (code oranje) donderdagavond rond 9 uur in. De onweersbuien vielen boven Nederland snel uiteen, aldus een woordvoerster. Code geel voor gevaarlijk weer blijft nog geldig in verband met de zware regenval.

Woordvoerders van de politie en de brandweer in de zuidelijke regio's hadden rond half negen nog geen enkele aanwijzing dat het weer tot problemen heeft geleid.

NS

Treinreizigers ondervonden donderdag volgens een woordvoerder van de NS tijdens de spits ook weinig last van het weer.

De Nederlandse Spoorwegen waarschuwden woensdag al dat reizigers donderdagavond door het slechte weer rekening moesten houden met vertragingen en uitval van treinen. Maar ook dat lijkt vooralsnog mee te vallen.

Wel lag het treinverkeer tussen Delft en Schiedam stil door blikseminslag. Het bedrijf heeft bussen ingezet.

De KNMI-woordvoerster kon nog geen goed beeld geven of het daadwerkelijk heel slecht weer is geweest. ''We doen dat op basis van metingen.'' Die gegevens heeft het instituut vrijdag ter beschikking.

Bekijk de special van NUfoto

De actuele weersomstandigheden en vooruitzichten

Lees de Twitterberichten op NUlive

Door: ANP
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Zes jaar cel

Zes jonge voetballers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten en de vader van een van hen hebben  celstraffen gekregen voor hun rol bij de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen.

Lees meer

Tropisch

Dinsdag lijkt de zomer in Nederland definitief te zijn aangebroken. Eindhoven was de eerste plek waar het dit jaar officieel een tropische dag is.

Lees meer en bekijk beeld

Niet meer dodelijk

Kanker is over twintig jaar in 90 procent van de gevallen niet meer dodelijk. Dat voorspelt het kankercentrum Antoni van Leeuwenhoek maandag.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)