Uitgegeven: 
Laatste update: 
20 juni 2012 14:00
20 juni 2012 14:32

NS vreest donderdag vertraging door noodweer

UTRECHT - Treinreizigers moeten donderdagmiddag- en avond door het verwachte slechte weer rekening houden met vertraging en uitval van treinen.

Foto:  ANP

Dat hebben de Nederlandse Spoorwegen woensdag gemeld. Volgens de weerdiensten trekt donderdag vanaf het einde van de middag een zwaar onweersfront over Nederland.

Blikseminslag en zware windstoten kunnen elektrische installaties beschadigen en bij harde wind zijn vallende bomen een risico voor de bovenleiding, aldus de NS. Daardoor is er meer kans op storingen op het spoor.

De NS adviseren treinreizigers voor vertrek de meest actuele informatie te raadplegen.

Maatregelen

Spoorbeheerder Prorail heeft maatregelen genomen om mogelijke problemen door de zware onweersbuien snel te kunnen oplossen. Zo zullen er drie diesellocomotieven op diverse locaties klaarstaan die gestrande treinen kunnen wegslepen.

Ook alle aannemers van Prorail staan op scherp, zei een woordvoerster. Er worden extra ploegen monteurs achter de hand gehouden en monteurs krijgen extra spullen, zoals een kettingzaag, mee.

Volgens de woordvoerster is onweer altijd een lastig weertype, omdat moeilijk is te voorspellen waar de bliksem inslaat. Zo ging het maandagochtend mis in Utrecht. Door blikseminslag was het niet mogelijk de seinen en wissels te bedienen. Daardoor reden van en naar Utrecht een deel van de dag amper treinen.

Door: ANP
  • Deel

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Koffer

De koffer die woensdagmiddag is gevonden in het water in Weteringbrug bevat menselijke resten. Dat maakte de politie donderdag bekend.

Lees verder en bekijk beeld

Aangehouden

De opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft donderdag directeur Willy Selten van het gelijknamige vleesbedrijf in Oss aangehouden.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

'Bayern favoriet'

Roy Makaay blikt vooruit op de Champions League-finale van zaterdagavond tussen zijn oude club Bayern München en Borussia Dortmund. 

Lees verder