Uitgegeven: 
Laatste update: 
18 juni 2012 11:32
18 juni 2012 11:31

Amsterdam wil kentekens voor bootjes

AMSTERDAM - Amsterdam wil dat boten net als auto's een systeem van kentekenregistratie krijgen. Dat zou het makkelijker maken om op te treden tegen overlast op de grachten.

Foto:  NU.nl/Alphons Nieuwenhuis

Wethouder Carolien Gehrels (water, PvdA) vraagt hierom in een brief die zij onlangs aan minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur) stuurde.

Volgens de gemeente wordt het steeds drukker op de grachten. Dat leidt soms tot onveilige situaties en overlast, bijvoorbeeld door pleziervaarders die keiharde muziek draaien.

Omdat er geen systeem van kentekenregistratie is, kunnen de politie en handhavers niet altijd goed optreden. Het is immers niet mogelijk om achteraf boetes te versturen.

Afgewezen

In 2009 wees het kabinet een kentekenregistratie voor vaartuigen nog af. Amsterdam hoopt dat Schultz van Haegen nu anders oordeelt. De gemeente wijst erop dat zo'n systeem ook andere voordelen heeft, zoals het tegengaan van diefstal.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Zes jaar cel

Zes jonge voetballers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten en de vader van een van hen hebben  celstraffen gekregen voor hun rol bij de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen.

Lees meer

Tropisch

Dinsdag lijkt de zomer in Nederland definitief te zijn aangebroken. Eindhoven was de eerste plek waar het dit jaar officieel een tropische dag is.

Lees meer en bekijk beeld

Niet meer dodelijk

Kanker is over twintig jaar in 90 procent van de gevallen niet meer dodelijk. Dat voorspelt het kankercentrum Antoni van Leeuwenhoek maandag.

Lees meer

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)