Uitgegeven: 
Laatste update: 
14 juni 2012 21:26
14 juni 2012 23:11

Meer militaire samenwerking met Australië

DEN HAAG - Nederland en Australië willen op militair gebied nauwer gaan samenwerken.

Foto:  ANP

Dat is donderdag bekend geworden tijdens een bezoek van de Commandant der Strijdkrachten, generaal Peter van Uhm, aan het land.

Volgens het ministerie van Defensie zal onderzocht worden hoe de handen ineen kunnen worden geslagen op het terrein van de cyberwar, onderzeeboten en de Joint Strike Fighter (F-35).

Van Uhm: ''Alleen al door de strategische positie van Australië in Azië biedt samenwerking veel voordelen.''

Tijdens de Nederlandse missie in Uruzgan in Zuid-Afghanistan werkten Nederlandse en Australische militairen de afgelopen jaren nauw samen.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Louis Talpe

De soapster vindt dat een sexy man meer moet hebben dan alleen een mooi uiterlijk, zegt hij in gesprek met NU.nl.

Lees meer en bekijk beeld

Lichamen Broertjes

Het NFI heeft dinsdag met 100 procent zekerheid vastgesteld dat de zondag gevonden lichamen van de broertjes Ruben (9) en Julian (7) uit Zeist zijn.

Lees verder, bekijk beeld

Van Warmerdam

Alex van Warmerdam denkt op geen enkele manier aan het ontvangen van een Gouden Palm voor zijn film Borgman, zo stelt hij in een gesprek met NU.nl.

Lees verder