Uitgegeven: 
Laatste update: 
10 juni 2012 09:47
11 juni 2012 10:13

Aantal flexitariërs groeit

AMSTERDAM - Het aantal flexitariërs, mensen die minstens een dag per week bewust geen vlees eten, neemt fors toe.

Zo'n 35 procent van de Nederlanders zegt bewust niet altijd vlees te eten, vorig jaar was dat nog ruim 22 procent. Dat blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu.

De meeste flexitariërs zeggen niet meer elke dag vlees te willen eten vanwege hun gezondheid. Daarnaast willen ze een bijdrage leveren aan natuur en milieu en het dierenwelzijn. Gemiddeld eten Nederlanders nu 5,3 dagen per week vlees. Vorig jaar was dat nog ruim 5,7 dagen.

Vlees wordt door 69 procent van de Nederlanders gezien als luxeproduct en niet meer als noodzaak. Ruim tien procent van de Nederlanders eet nog wel elke dag vlees.

Door: Novum
  • Deel

Gerelateerde artikelen

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Ontruiming

Bij de ontruiming van een kraakpand aan de Ganzenmarkt in Utrecht zijn zaterdagochtend vroeg tien mensen aangehouden. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging.

Lees verder en bekijk beeld

Toen in Beeld

Bijzondere nieuwsbeelden van 'vandaag' in het verleden. 

Bekijk fotoserie (100)

Monsanto

Op vier plaatsen in het land hebben zich zaterdagmiddag in totaal een paar duizend mensen verzameld voor een demonstratie tegen de Amerikaanse multinational Monsanto, die producten maakt voor de landbouw.

Lees verder en bekijk beeld

Onveiligste gemeente

Amsterdam is net als vorig jaar de onveiligste gemeente van Nederland. Dat blijkt uit de zaterdag gepubliceerde AD Misdaadmeter 2013.

Lees verder