Vijftien centimeter ijs gemeten in twee rayons
AMSTERDAM - Rayonhoofd Hein Althuis heeft bij Bartlehiem voor het eerst een ijsdikte gemeten van vijftien centimeter. Ook in Birdaard is de ijslaag dik genoeg voor een Elfstedentocht
Dat meldt de NOS.
"We meten tussen de elf en vijftien centimeter", vertelt Althuis. In Birdaard worden ijsdiktes gemeten tussen de veertien en vijftien centimeter. In beide rayons zijn nog wel enkele zwakke plekken te vinden, met name onder bruggen.
In de meeste rayons blijft de ijsdikte hangen tussen de acht en dertien centimeter. Rond Balk is het minder gesteld met de ijsvloer. Afgelopen nacht groeide de ijslaag met amper een centimeter.
Bekijk de route van de Elfstedentocht:
Alle ijsdiktes zijn van dinsdag en afkomstig van de NOS. * is meer dan 10 cm, O is onbekend. Locaties zijn bij benadering. (c)NU.nl/Jelle Kamsma
Lees alles over de Elfstedentocht


Startpagina