Weg vrij voor windpark Noordoostpolder

Laatste update:  8 februari 2012 12:28 info Bekijk op de kaart

DEN HAAG - Het grote windmolenpark dat voor de kust van de Noordoostpolder en Urk moet verrijzen, mag er komen.

Foto:  NU.nl/Dimitri Janowitz

Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald. Initiatiefnemers zijn verheugd, tegenstanders spreken van een 'zwarte dag'.

Vanuit Urk kwamen diverse bezwaren binnen bij de Raad van State, maar die zijn allemaal afgewezen.

Urk vreest voor het aanzicht van het dorp omdat een groot deel van de 86 nieuw te bouwen windmolens in het IJsselmeer voor de kust van het vissersdorp komt te staan.

Verwijten

De Urkers verwijten de gemeente Noordoostpolder dat ze nooit actief betrokken zijn bij de plannen en dat er geen rekening met ze is gehouden.

De Raad van State kreeg ook bezwaren binnen van mensen die vrezen voor de veiligheid van de dijken en vogels die tegen de wieken vliegen, maar zag geen reden om de door verschillende overheden verleende vergunningen niet in stand te laten.

Voorzien

Het windmolenpark moet uiteindelijk 400.000 huishoudens van stroom voorzien en wordt het grootste park van Nederland. Dit jaar moet al worden begonnen met de bouw van de eerste molens.

Vanuit Urk is nog niet gereageerd op de uitspraak, omdat het biddag is. Tijdens deze jaarlijkse gedenkdag is alles op het voormalige eiland gesloten en ligt het openbare leven helemaal plat.

Volgens een gemeentewoordvoerster komt de gemeente daarom donderdag pas met een reactie. Ook de verschillende actiegroepen zijn door biddag niet bereikbaar voor commentaar. Alleen actiegroep Urk Briest laat op haar website weten dat het een 'zwarte dag voor Urk' is.

Verheugd

De initiatiefnemers van het park, verenigd in de Koepel Windenergie Noordoostpolder, zijn zeer verheugd. ''Er heerst grote opluchting en blijdschap.

Dit is absoluut een mooie dag", liet voorzitster Janneke Winia weten. Zij verwacht dat de bouw van de eerste molens in het laatste kwartaal van dit jaar begint. ''Dan kan alles in 2015 al klaar zijn."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

Vermiste zwemmer Zwolle nog niet gevonden

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Almelo

Bij een grote brand in Almelo is zaterdag een bedrijf volledig verwoest. Het gaat om horeca-inrichtingsbedrijf Amedi aan de Noordbroek.

Bekijk fotoserie (6)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer