Schietpartij kamp Breda vermoedelijk gefilmd

Laatste update:  27 januari 2012 12:54 info Bekijk op de kaart

BREDA - De schietpartij op een woonwagenkamp in Breda die in 2010 het leven kostte van een 12-jarige jongen is waarschijnlijk door de politie op beeld vastgelegd.

Foto:  NU.nl/Gino Press

Advocaat Adam Doesburg van vader John G. zegt het erop lijkt dat er wegens een drugsonderzoek een politiecamera stond gericht op de woonwagen van de familie. De beelden heeft hij nog niet kunnen zien, vertelde hij vrijdag.

Ook volgens advocaat Marnix van der Werf, die een van de verdachten van de schietpartij bijstaat, is het mogelijk dat een observatieteam bij het kamp de schietpartij heeft gezien en/of vastgelegd.

Vader John G. werd bijna twee weken geleden gearresteerd als een van de hoofdverdachten van een langlopend onderzoek naar de productie van en handel in drugs en grondstoffen voor synthetische drugs, vermoedelijk amfetamine.

Opsporingsbevoegdheden

Het onderzoek begon in 2009 en de recherche heeft tal van bijzondere opsporingsbevoegdheden gebruikt.

De politie gaat ervan uit dat de daders van de schietpartij een zakelijk conflict hadden met de woonwagenbewoners. De daders schoten hun automatische wapens leeg op de woonwagen.

Het Openbaar Ministerie denkt dat er ruzie is ontstaan over een partij van 400 kilo cocaïne die is kwijtgeraakt, zegt Van der Werf. Dat zou blijken uit het drugsonderzoek.

Het OM in Breda gaat niet in op de beweringen van de advocaten. Maandag is er in de bunker in Amsterdam een pro-formazitting tegen vier verdachten van de schietpartij.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Almelo

Bij een grote brand in Almelo is zaterdag een bedrijf volledig verwoest. Het gaat om horeca-inrichtingsbedrijf Amedi aan de Noordbroek.

Bekijk fotoserie (6)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer