IND onderzoekt zelfdoding asielzoeker

Laatste update:  21 januari 2012 10:32 info

RIJSWIJK - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat een intern onderzoek doen naar de zelfdoding van een asielzoeker uit Sri Lanka in het Aanmeldcentrum Schiphol.

Foto:  ANP

Ook de Dienst Justitiële Inrichtingen is bij het onderzoek betrokken.

Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde daarover zaterdag een bericht in NRC Handelsblad.

De man verbleef sinds 22 december 2011 in het AC Schiphol. Zijn lichaam werd een week later gevonden. Een dag eerder had hij te horen gekregen dat hij geen verblijfsvergunning kreeg. Volgens de advocaat die de eerste asielaanvraag van de man behandelde wist de IND dat hij psychische problemen had en al eerder zelfmoordpogingen had gedaan.

Volgens de woordvoerder van Binnenlandse Zaken noemt minister Gerd Leers het een ''tragische gebeurtenis''. ''We gaan nu bekijken welke informatie er wel of niet bekend was en of die informatie klopte, en of die ook is overgedragen en wat daarmee is gedaan.'' De zegsman verwacht dat het onderzoek een maand duurt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Almelo

Bij een grote brand in Almelo is zaterdag een bedrijf volledig verwoest. Het gaat om horeca-inrichtingsbedrijf Amedi aan de Noordbroek.

Bekijk fotoserie (6)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer