'Veel verborgen geweld in psychiatrie'

Laatste update:  9 januari 2012 09:08 info

AMSTERDAM – In de psychiatrie is veel verborgen geweld. Bijna zeventig procent van de hulpverleners in de sector kreeg de afgelopen vijf jaar te maken met geweld, maar driekwart van hen ging niet naar de politie.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een enquête van de Vrije Universiteit, zo meldt de Volkskrant.

De ruim 1500 hulpverleners die de enquête invulden, maakten melding van bij elkaar meer dan 2600 geweldsincidenten. Dat ging van slaan en schoppen tot bijten en wurgpogingen. In 45 procent van de gevallen hield het slachtoffer er psychisch of fysiek letsel aan over.

“De algemene stemming onder hulpverleners is er een van: de mensen zijn psychiatrisch patiënt, die kunnen er ook niks aan doen'', zegt Karin Weerts van Nu'91, de vakbond van verpleegkundigen. De vakbond roept dan ook op vaker aangifte te doen.

"Zodat je het probleem bespreekbaar maakt en er een duidelijke grens wordt getrokken", zo zegt Karin Weerts van Nu'91. 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's