Zacht en kans op wat regen met jaarwisseling
ZEIST - Tijdens de jaarwisseling is het zacht weer. Volgens weeronline.nl kan de temperatuur oplopen tot 10 graden in De Bilt.
Foto: NU.nl/Richard Mulder
Dat zou dan een nieuw warmterecord betekenen, aldus de meteorologische dienst vrijdag.
Rond middernacht blijft het niet overal droog, maar grote hoeveelheden regen verwacht weeronline.nl niet. In de kustprovincies staat dan een vrij krachtige zuidwestenwind.
Gedurende de nieuwjaarsnacht wordt de kans op regen vanuit het westen langzaam groter. De wind trekt aan zee verder aan tot krachtig, windkracht 6.
Op nieuwjaarsdag wordt het maximaal 12 graden. Het weerbureau sluit zelfs niet uit dat het in De Bilt 13 graden wordt. Daarmee zou de zachtste nieuwjaarsdag uit 1921 (met 12.6 graden) uit de boeken gaan. De hoge temperatuur gaat wel gepaard met buien.
Minder vuurwerk
Vier op de vijf Nederlanders (81 procent) steken dit jaar geen vuurwerk af. Dat zijn er meer dan vorig jaar. Degenen die wel vuurwerk kopen, geven daar bovendien gemiddeld per persoon minder geld aan uit: 45 euro tegen 47 euro vorig jaar.
Dat blijkt uit een peiling van ING onder meer dan 104.000 respondenten. Vorig jaar ging volgens de vuurwerkbranche voor 65 miljoen euro aan consumentenvuurwerk de lucht in. Dat zal dit jaar minder zijn, onder meer als gevolg van de sombere economische vooruitzichten, voorspelt het ING Economisch Bureau.
Van de respondenten op de ING Vraag van de Dag gaf 6 procent aan maximaal 20 euro te besteden aan vuurwerk. Nog eens ruim 6 procent geeft tussen de 20 en 50 euro uit, 3,5 procent tussen de 50 en 100 euro en 3 procent meer dan 100 euro.
Als reden om geen vuurwerk te kopen, noemen deelnemers onder meer dat zij dat zeker in de huidige economische omstandigheden zonde van het geld vinden.


Startpagina