Dode konijnen in beslag genomen tijdens demonstratie

Laatste update:  21 december 2011 14:10 info Bekijk op de kaart

AMSTERDAM - Inspecteurs van de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) hebben woensdagmiddag tijdens een demonstratie van dierenactivisten op de Dam in Amsterdam enkele dode konijnen in beslag genomen.

Foto:  Thinkstock

Eén demonstrant is meegenomen door de politie.

De actiegroep Ongehoord had op Twitter aangekondigd om op de Dam een onderzoek naar konijnenhouderij aan het winkelend publiek te presenteren.

De belangenorganisatie LTO Nederland had burgemeester Eberhard van der Laan gevraagd het protest te verbieden omdat ze vreesde dat de activisten dode konijnen met zich zouden meezeulen.

Regeling

Van der Laan liet echter weten de actie ongemoeid te laten vanwege het recht op demonstreren. Wel had de burgemeester de nVWA gevraagd in te grijpen als de demonstranten de zogeheten Regeling Dierlijke Bijproducten zouden overtreden. Deze regeling verbiedt het meevoeren van dode dieren.

In een brief aan Van der Laan schreef LTO Nederland dat op 30 juni bij een soortgelijke demonstratie op de Dam dode biggen werden meegevoerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's