'Steeds meer zwaar vuurwerk in omloop'

Laatste update:  15 december 2011 18:47 info

AMSTERDAM - Er is in Nederland steeds meer zwaar vuurwerk in omloop. Politiekorpsen schakelen als ze de situate met vuurwerk niet vetrouwen soms zelfs de Explosieve Opruimingsdienst (EOD) in.

Foto:  NU.nl/Mathijs Bertens

Dat schrijft het AD donderdag op gezag van politie en justitie.

Hoewel exacte cijfers ontbreken, is politie er zeker van dat er zich meer problemen met zwaar illegaal vuurwerk voordoen dan voorheen, zegt coordinator Cees Meijer van de Taskforce Opsporing Vuurwerk Bommenmakers in de krant.

“Het is dweilen met de kraan open”, aldus milieu-officier van justitie Gustaaf Biezeveld. “Er worden steeds nieuwere manieren gevonden om het (vuurwerk, red.) te kunnen verhandelen. Zolang het zware knalvuurwerk nog gewoon mag worden verkocht in de Europese Unie kunnen wij er wel streng op controleren, maar dat lost het probleem niet op.”

Zowel politie als justitie zeggen zich ernstige zorgen te maken over het gebruik van zwaar vuurwerk, het gebruik zou levensgevaarlijk zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's