NS laat reizigers omrijden bij vertraging

Laatste update:  2 december 2011 13:21 info

AMSTERDAM - Tijdens vertragingen op het spoor laat de NS reizigers soms doelbewust omrijden om overvolle stoptreinen te voorkomen.

Foto:  ANP

Het Algemeen Dagblad meldt dat tijdens sein- en wisselstoringen in de omroepberichten soms expres een omleiding wordt aangeraden. Daardoor zijn reizigers langer onderweg, oplopend tot een derde van de reistijd.

Reden zou zijn dat de stoptreinen die dan nog wel op dat traject rijden, niet genoeg capaciteit hebben.

Een woordvoerder van de NS laat tegen NU.nl weten dat "de eerste zorg bij verstoringen is dat reizigers zo snel mogelijk op de plaats van bestemming komen".

Volgens hem is er geen sprake van 'doelbewust omleiden'. "Als iedereen de stoptrein pakt, hebben mensen alleen maar nog meer vertraging."

Vrijdagochtend reden door een storing bij Woerden wel stoptreinen, maar geen sneltreinen tussen Utrecht en Rotterdam/Den Haag. Reizigers die vanuit Amersfoort verder wilden reizen dan Utrecht, kregen echter te horen dat ze dienden om te reizen via Schiphol.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's