'Pink Ribbon besteedt maar weinig aan onderzoek'
AMSTERDAM - Van het geld dat de organisatie Pink Ribbon jaarlijks ophaalt, is de laatste jaren nog geen 15 procent naar borstkankeronderzoek gegaan, terwijl de organisatie zelf claimt dat dat wel gebeurt.
Foto: ANP
Dat blijkt woensdag uit een reportage van het televisieprogramma Nieuwsuur. De andere 85 procent zou bestemd zijn voor psychosociale zorg, voorlichting en bewustwording.
Volgens Nieuwsuur staat op de spaarrekening van Pink Ribbon nog 7 miljoen euro die niet gebruikt wordt en is 1 miljoen opzij gezet als reserve voor de organisatie.
De organisatie verzamelde in vijf jaar tijd zestien miljoen euro, onder meer door de verkoop van armbandjes en de bekende roze lintjes. Daarvan is tot nu toe 288 duizend euro uitgeven aan wetenschappelijk onderzoek.
Onwaar
Dat er zo weinig geld naar wetenschappelijk onderzoek gaat, is ‘apert onwaar’, volgens Elsken van der Wall, hoogleraar oncologie en voorzitter van de wetenschappelijke adviesraad van Pink Ribbon.
Tot voor kort had de organisatie een samenwerkingsverband met KWF Kankerbestrijding en met A Sisters Hope. Het geld dat deze twee organisaties binnenhaalden voor Pink Ribbon, was uitsluitend bestemd voor wetenschappelijk onderzoek.
Daarnaast had nog eens 15 procent van het geld dat Pink Ribbon zelf binnenhaalde, deze bestemming.
Onderzoek
''Maar nu deze twee organisaties zich hebben teruggetrokken, gaan wij de verdeling van middelen anders organiseren. Inmiddels is al heel wat bereikt met bewustwording. Ik kan me voorstellen dat we minder geld daaraan gaan besteden om meer geld voor wetenschappelijk onderzoek te reserveren. In 2012 moet 33 procent van wat we binnenhalen, naar wetenschappelijk onderzoek gaan’’, aldus van der Wall.
De 7 miljoen op de bankrekening is volgens Van der Wall bestemd voor grote initiatieven. ''De deadline voor het indienen van projectvoorstellen is dinsdag verstreken. 1 december beslissen we waar het geld heen gaat. Dat zullen projecten zijn die zich richten op de kwaliteit van leven van vrouwen die borstkanker hebben of hebben gehad en op de vroege opsporing van borstkanker bij vrouwen met een hoger risico.’’

Startpagina