Vijf ziekenhuizen op zwarte lijst CZ

Laatste update:  4 oktober 2011 18:59 info

TILBURG - Vijf Nederlandse ziekenhuizen krijgen komend jaar geen contract voor hun borstkankerbehandelingen van zorgverzekeraar CZ uit Tilburg.

Foto:  ANP

Op de zwarte lijst die CZ dinsdag heeft gepubliceerd staan het Academisch Medisch Centrum Amsterdam, het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel, de locaties Emmeloord en Lelystad van het Zuiderzeeziekenhuis en Ziekenhuis De Sionsberg in Dokkum.

Het Slotervaartziekenhuis in Amsterdam staat niet op de lijst, maar onder de lijst. Dat heeft te maken met een gerechtelijk conflict tussen beide partijen. Ook het Slotervaart voldoet volgens CZ niet aan de criteria en komt niet in aanmerking voor een contract.

Als zorgverzekeraars operaties in bepaalde ziekenhuizen niet meer (volledig) vergoeden, stapt het Slotervaartziekenhuis opnieuw naar de rechter, zegt topvrouw Aysel Erdubak van het ziekenhuis.

Kwaliteit

Volgens de verzekeraar is de kwaliteit van de zorg op het gebied van borstkanker bij die ziekenhuizen onvoldoende.

Vorig jaar veroorzaakte CZ grote commotie toen de verzekeraar voor het eerst een zwarte lijst publiceerde. Toen scoorden vier ziekenhuizen voor hun borstkankerbehandelingen beneden de maat.

Behalve Ziekenhuis De Sionsberg waren dat toen het Bethesda Ziekenhuis uit Hoogeveen, het Maasziekenhuis in Boxmeer en het Gemini Ziekenhuis uit Den Helder. Zij voldoen nu wel aan de criteria.

Contract

Volgens CZ zijn de criteria om een contract te krijgen dit jaar verder verscherpt. Zo moet een ziekenhuis minimaal 70 operaties per locatie per jaar uitvoeren, moet er wekelijks overleg zijn van een multidisciplinair team en blijft patiënttevredenheid een belangrijke peiler.

CZ-bestuursvoorzitter Wim van der Meeren kondigt aan de lat elk jaar hoger te leggen. ''Het afgelopen jaar hebben tal van ziekenhuizen aangegeven zich meer te focussen op waar ze goed in zijn en besloten met een aantal behandelingen te stoppen. Bij de behandeling van de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen zien we echter weinig beweging. Tot nu toe zijn alle ziekenhuizen behandelingen blijven aanbieden, ook die ziekenhuizen die er volgens ons beter mee zouden kunnen stoppen."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's