Inburgeren verplicht voor uitkering in Den Haag

Laatste update:  2 september 2011 09:03 info Bekijk op de kaart

DEN HAAG - De gemeente Den Haag gaat zo’n 800 allochtonen met een uitkering dwingen om Nederlands te leren en in te burgeren. Als zij dat niet doen, raken zij hun uitkering kwijt.

Foto:  Thinkstock

De woordvoerster van wethouder Marnix Norder (Integratie, PvdA) heeft een bericht daarover in het AD vrijdag bevestigd.

Met de maatregel wil Den Haag allochtonen met een taalachterstand ''vooral helpen om weer te kunnen participeren in de arbeidsmarkt’’, beklemtoont de zegsvrouw. ''Dit soort achterstanden vormt een enorme belemmering als zij proberen aan werk te komen.’’

De gemeente heeft een selectie gemaakt van mensen in Den Haag die een uitkering krijgen en bij wie de taalachterstand een grote belemmering vormt. Dit leverde een lijst op met 3000 namen.

Cursus

Deze worden op gesprek gevraagd en krijgen de keuze voorgelegd: of ze gaan een inburgeringscursus doen en de taal leren, of ze raken hun uitkering kwijt.

Zo’n 800 allochtonen zijn al op gesprek geweest en moeten nu een inburgeringscursus gaan volgen. Er staan nog zo’n 2200 andere uitkeringsgerechtigden op de lijst die binnenkort op gesprek komen en dezelfde keuze voorgelegd krijgen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's