Spong vraagt visie Hoge Raad op zaak-Wilders

Laatste update:  13 juli 2011 17:39 info

AMSTERDAM - Advocaat Gerard Spong heeft de procureur-generaal bij de Hoge Raad gevraagd zogeheten cassatie in het belang der wet in te stellen over de zaak-Wilders.

Foto:  ANP

Hij doet dat namens een aantal organisaties die het niet eens zijn met de vrijspraak van Wilders.

Spong heeft woensdag laten weten dat aan deze vrijspraak echter niets verandert, ook niet als de Hoge Raad op zijn verzoek ingaat.

Deze bijzondere cassatieprocedure kan worden ingesteld als de procureur-generaal vindt dat een oordeel van de Hoge Raad belangrijk is voor de ontwikkeling van het recht.

De organisaties die Spong vertegenwoordigt, waren geen partij in het strafproces tegen Wilders en konden derhalve niet in hoger beroep gaan. Het is niet bekend wanneer de procureur-generaal zijn standpunt bepaalt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)