'Jaarlijks 700 doden door geluidshinder'

Laatste update:  14 juni 2011 08:13 info

AMSTERDAM - Jaarlijks overlijden zevenhonderd mensen in Nederland aan de gevolgen van stress door langdurige geluidsoverlast.

Foto:  ANP

Dat blijkt volgens De Telegraaf uit niet eerder gepubliceerde onderzoeksresultaten van de onderzoeksraad van de Europese Unie.

Een op de vier Nederlanders ergert zich regelmatig aan geluid. Zo’n 700.000 mensen zouden zich er structureel aan storen. Van hen slaapt ruim de helft zeer slecht of helemaal niet meer.

‘Interne geluidshinder’, zoals muziek of het gezoem van een ventilator, is volgens Lucas Keizer van Kenniscentrum Geluidisolatie (KGI) een van de belangrijkste oorzaken van ziekte, zo bevestigt de deskundige dinsdag in de krant.

Eerder dit jaar bleek uit onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie Europa (WHO Europe) dat verkeersgeluid niet alleen ergernis en slaapproblemen oplevert, maar ook tinnitus (oorsuizen) en leerproblemen verergert en zelfs kan leiden tot een hartaanval.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Politiek

Samsom ook kandidaat voor PvdA-leiderschap

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (118)

Ondernemersblog

'Waarom werkt hij nu wéér vanuit huis? Wat mag wel en wat niet?'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Martijn van Dam

Martijn van Dam heeft zich woensdag kandidaat gesteld als fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid (PvdA).

Lees meer

Grote misser

Een Grieks drama in de bekercompetitie in Griekenland. De Sloveen Mirnes Sisis helpt een gouden mogelijkheid om zeep.

Bekijk de video

Schrikkeldag

Nederland werkt onbetaald op schrikkeldag.

Lees verder op NUzakelijk.nl