Droogte in Nederland houdt aan

Laatste update:  24 mei 2011 11:22 info

DE BILT - De droogte in Nederland is nog niet ten einde. Het overwegend zonnige en warme weer heeft de effecten van de paar buien van het afgelopen weekeinde weer snel tenietgedaan, meldde het KNMI dinsdag.

NU.nl/els bax

De neerslagtekorten in ons land blijven voorlopig groot, zo voorspelt de meteorologische dienst. Zij spreekt van ''een spreekwoordelijke druppel op de gloeiende plaat’’.

Het landelijk neerslagtekort is op dit moment al groter dan in 1976, tot nu toe het Nederlandse recordjaar in dat opzicht.

Wel verwacht het KNMI in de loop van de week nog een aantal buien. Ook die doen echter niets af aan de droogte, die alleen maar zal toenemen.

Problemen

Het droge weer in Nederland leidde de afgelopen weken al tot problemen. Natuurgebieden werden geteisterd door branden, waterschappen en Rijkswaterstaat houden het waterpeil in de rivieren en meren scherp in de gaten en de landbouworganisaties zijn bang dat de droogte de boeren parten kan gaan spelen.

Bekijk alle lezersfoto's van het lenteweer op NUfoto

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)