ANWB verwacht drukte door meivakantie

Laatste update:  26 april 2011 14:02 info

DEN HAAG - De meivakantie veroorzaakt donderdag en vrijdag veel drukte op de snelwegen. Dat voorspelt de ANWB dinsdag.

Foto:  ANP

De bond gaat ervan uit dat er donderdag 400 kilometer aan files op de Nederlandse wegen staat, 100 kilometer meer dan gebruikelijk.

De ANWB verwacht vooral veel files in de Randstad en op de snelwegen richting het oosten, noorden en zuiden (de A1 Amsterdam - Hengelo, de A2 Eindhoven - Maastricht, de A12 Den Haag - Arnhem en de A28 Utrecht - Zwolle).

Ook rond Arnhem en Nijmegen (A50) en op de wegen naar de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden rekent de ANWB op veel vertraging. Vrijdag komt de drukte op dezelfde wegen rond 12.00 uur op gang.

Naar schatting gaan 3,2 miljoen Nederlanders op vakantie, van wie 1,5 miljoen in eigen land blijven, aldus de ANWB.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)