Bereikbaarheid Leeuwarden gaat 800 miljoen euro kosten

Laatste update:  2 februari 2011 14:32 info

LEEUWARDEN - De komende tien jaar investeren de gemeente Leeuwarden, de provincie Friesland en Rijkswaterstaat 800 miljoen euro om Leeuwarden en omgeving beter bereikbaar te maken.

Foto:  ANP

Dat maakten de partijen woensdag bekend. Het is de bedoeling dat de bereikbaarheid voor automobilisten, voetgangers, fietsers en bootvaarders wordt verbeterd.

Het geld wordt uitgegeven aan in totaal 39 projecten. Dat is onder meer een vierbaansweg, de zogeheten Haak om Leeuwarden. Ook komt er een aquaduct bij een van de toegangswegen tot Leeuwarden. Verder worden nieuwe rotondes, fietstunnels en parkeerplaatsen aangelegd.

De projecten waren afzonderlijk van elkaar al eerder aangekondigd, maar de gemeente en provincie hebben nu een overzicht gemaakt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Wekelijks overzicht van de roddelbladen

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Noodweer

Lezers maakten prachtige foto's van het noodweer dat woensdagavond plaatsvond in het land.

Bekijk lezersfoto's

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl